najczęściej zadawane pytania

co się dzieje w trakcie sesji Reiki?

Praktyk Reiki podczas sesji kładzie swoje dłonie na lub nad ciałem i w ten sposób przesyłana jest energia Reiki w celu przywrócenia równowagi fizycznej, psychicznej, emocjonalnej i duchowej. Gdy otrzymujemy Reiki i następuje poruszenie energii nasz umysł może zareagować wspomnieniami, przemyśleniami, a z kolei ciało może reagować fizycznymi odruchami takimi jak mrowienie, ciepło, drgania lub uczucie ciężkości. To wszystko dlatego, że nasze ciała fizyczne, mentalne i energetyczne są blisko splecione ze sobą.
Najlepszym sposobem na zrozumienie Reiki jest przeżycie tego samemu!

dla kogo?

Reiki będzie idealnym rozwiązaniem jeśli potrzebujesz:

  • przywrócić równowagę: Reiki odblokowuje naturalny przepływ energii w ciele wprowadzając tym samym więcej harmonii i zrozumienia nas samych.
  • sposobu na złagodzenie stresu, napięć i chorób związanych ze stresem
  • wspomóc leczenie fizycznych bólów i przewlekłych chorób
  • złagodzić objawy zmęczenia fizycznego i psychicznego
  • poprawić ogólne samopoczucie i nastrój
  • uwolnić negatywne emocje i stłumione uczucia
  • uzdrowić i oczyścić czakry oraz aurę
  • poprawić jakość snu, koncentracji i jasności umysłu.

dlaczego powinno dbać się o swoJĄ energię?

Przestrzeganie higieny osobistej jest dla nas czymś normalnym. Myjemy ręce, czyścić zęby, codziennie zmieniamy bieliznę etc. Nie myślimy o tym, bo od dziecka tak funkcjonujemy. Nie nauczona nas jednak od wczesnych lat higieny energetycznej, a działa to bardzo podobnie, bo kiedy zmywamy z siebie negatywną energię i dbamy o siebie to czujemy się lepiej. Higiena energetyczna sprawia, że czujemy się odświeżeni i podniesieni na duchu. Dbanie o swoją energię może być bardzo proste. Zapraszam na mojego IG @kasiawacenergia oraz do zapisania się do newslettera gdzie dowiesz się więcej o higienie energetycznej.
Sesja Reiki oczywiście jest jednym z narzędzi dbania o swoją energię.

jak często powinno się korzystać z sesji reiki? 

Już jedna sesja może zdziałać wiele dla naszej energii. Wg. tradycji Reiki zaleca się wykonanie czterech sesji tak żeby w pełni odczuć działanie energii.  Decyzję odnośnie ilości sesji warto podjąć wspólnie z praktykiem Reiki. Nie musimy tego wiedzieć od razu ile sesji decydując się na Reiki.

w co się ubrać?

Przede wszystkim wygodnie. Sesja odbywa się w ubraniach. Dla swobodnego przepływu energii należy ściągnąć biżuterię, zegarek elektroniczny, odłożyć i wyłączyć telefon.

czy dowiem się czegoś o przeszłych życiach, traumach?

Ode mnie nie. Dla mnie Reiki jest delikatną formą pracy z energią. W tej formie pozwala odblokowywać przestoje energetyczne jakie mamy. Sesje ze mną to czas aby skupić się na powrocie do balansu energetycznego, pracy z intencją i uważnością. Tu i teraz.

czy reiki to religia?

Nie. Reiki to praktyka duchowa, która uzupełnia to co wierzymy w celu promowania fizycznego i emocjonalnego uzdrowienia.

czy reiki zastąpi wizytę u lekarza?

Praca z energią nie zastąpi wizyty u lekarza, terapeuty, ale może uzupełnić pracę z innymi specjalistami medycznymi.

Do zdrowia powinniśmy podchodzić holistycznie, oznacza to też, że medycyna konwencjonalna i niekonwencjonalna powinny się uzupełniać. Dbaj o swoją energię, zdrowie i badaj się regularnie.

masz pytania?

Chętnie odpowiem na inne Twoje pytania. Zapraszam do kontaktu!

Reiki is love, Love is wholeness, Wholeness is balance, Balance is well being, Well being is freedom from disease. – Dr. Mikao Usui